Prechodný pobyt

Prechodný pobyt je pobyt občana mimo miesta trvalého pobytu, kde sa občan dočasne zdržiava, ak má trvať viac ako 90 dní, prechodný pobyt je tiež pobyt občana trvalo žijúceho v zahraničí, ktorý má na území SR trvať viac ako 90 dní.

Občan má právo ohlásiť ohlasovni v mieste prechodného pobytu začiatok, miesto a predpokladanú dobu prechodného pobytu.

Pri hlásení prechodného pobytu je občan povinný predložiť doklady:

• Platný občiansky preukaz alebo potvrdenie o OP
  • Rodný list ak ide o dieťa do 18 rokov
  • Doklad o vlastníctve alebo spoluvlastníctve budovy alebo jej časti
  • Písomné potvrdenie o súhlase s prihlásením občana na TP s osvedčeným podpisom vlastníka (osvedčený podpis nie je potrebné ak vlastník je prítomný na ohlasovni) alebo všetkých spoluvlastníkov budovy alebo jej časti s údajmi.

Občan žijúci v zahraničí predkladá namiesto OP platný cestovný doklad SR.

Pri hlásení prechodného pobytu je občan povinný vyplniť a podpísať prihlasovací lístok na prechodný pobyt.

Ak prechodný pobyt skončí pred uplynutím doby, na ktorú bol ohlásený, občan je povinný toto skutočnosť ohlásiť, ak tak neurobí, ohlasovňa záznam o PP zruší na návrh vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov budovy alebo jej časti.

Ohlasovňa zruší záznam o PP

• Na návrh vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov budovy alebo jej časti aj pred uplynutím doby,  na ktorý bol ohlásený.

banner voľby

Meniny má Miroslav, Mieroslav, Bertold, Bertolda, Mieroslava