Dátumy podania DP

1.  Do 31.01.20xx

Podávajú priznanie k dani z nehnuteľností vlastníci:

• ktorí na území obce Tuhrina v roku 2021 kúpili, predali, darovali alebo ktorí dostali do daru nehnuteľnosť (v tomto prípade je rozhodujúci dátum zavkladovania nehnuteľnosti katastrom. Ak je povolený vklad do 01.01.2022, priznanie sa podáva na rok 2022, ak bol vklad povolený po 01.01.2022 priznanie sa podáva na rok 2023, t. j. do 31.01.2023),
  • ktorým v roku 2021 zaniklo vlastníctvo k nehnuteľnosti (daňovník označí priznanie ako čiastočné priznanie na zánik daňovej povinnosti),
  • ktorým v roku 2021 bolo vydané stavebné povolenie na stavbu alebo ktorým bolo vydané kolaudačné rozhodnutie (na stavbu, prístavbu, nadstavbu),
  • ktorým v roku 2021 bolo vydané rozhodnutie o zmene stavby pred jej dokončením alebo rozhodnutie o zmene účelu užívania stavby, bytu, nebytového priestoru alebo rozhodnutie o dodatočnom povolení stavby,
  • ktorí v roku 2021 začali užívať drobnú stavbu alebo stavbu tvoriacu príslušenstvo k hlavnej stavbe,
  • ktorým sa v roku 2021 zmenila výmera parcely alebo druh pozemku alebo sa zmenil podiel na liste vlastníctva alebo došlo k preparcelovaniu, sceleniu alebo prečíslovaniu parcely pozemkov v katastri nehnuteľností na území obce,
  • ktorí si v zdaňovacom období 2021 vysporiadali bezpodielové spoluvlastníctvo k nehnuteľnostiam na území obce,
  • ktorí si chcú uplatniť zníženie daňovej povinnosti podľa platného všeobecne záväzného nariadenia o miestnych daniach a poplatku.

2.  Do 31.01.20xx

Podávajú priznanie k dani z nehnuteľností

• nájomcovia nehnuteľnosti:

ktorí v roku 2021 uzatvorili nájomnú zmluvu so Slovenským pozemkovým fondom, ktorí majú uzatvorenú zmluvu o nájme k pozemku, ak nájom trvá alebo má trvať najmenej päť rokov a nájomca je zapísaný v katastri.

3. Do 31.1 20xx

• Daň za psa

4.  Do 30 dní od právoplatnosti

• dedičského konania alebo
  • dražby  podáva priznanie k dani z nehnuteľností dedič alebo vydražiteľ nehnuteľnosti, ktorý nadobudol nehnuteľnosť dražbou v priebehu zdaňovacieho obdobia alebo ktorý zdedil nehnuteľnosť v priebehu zdaňovacieho obdobia na základe právoplatného osvedčenia o dedičstve alebo rozhodnutia o dedičstve.

Meniny má Marek, Izmael, Marko, Markus