Menu
Obec Tuhrina
obecTuhrina
S čím pomôžeme?
rozšírené vyhľadávanie
Obec Tuhrina
obecTuhrina

Výsledky volieb - obec

Uverejnenie výsledkov volieb poslancov obecného  zastupiteľstva a volieb starostu obce.

Miestna  volebná komisia v Tuhrine - uverejnenie výsledkov volieb poslancov obecného  zastupiteľstva a volieb starostu obce.

Miestna volebná komisia v Tuhrine podľa § 190 zákona č. 180/2014 Z. z. o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov  uverejňuje  výsledky volieb poslancov obecného  zastupiteľstva a volieb starostu obce, ktoré sa konali 29. októbra 2022.

Do Obecného zastupiteľstva v Tuhrine boli zvolení:

  • Štefan Ferko, Nezávislý kandidát
  • František Ferko, PRINCÍP
  • Peter Ferko, Strana rómskej koalície – SRK
  • Michal Svat , HLAS – sociálna demokracia
  • Roman Pohlodko, Nezávislý kandidát

Za starostu obce Tuhrina bol zvolený:

František Lorinc, Nezávislý kandidát

 

Dátum vloženia: 30. 10. 2022 20:51
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 3. 2023 20:59
Autor:

Život v obci

Kalendár akcií

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Sviatok

Meniny má Adolf, Adolfína

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

TUHRINA

O našej obci

Obec sa rozprestiera v severozápadnej časti Slanských vrchov. Prvá písomná zmienka pochádza z roku 1397. Jej dejiny sú spojené s rodom Kecerovcov. Sakrálnou dominantou je rímskokatolícky kostol zasvätený Menu Panny Márie. V dedine je aj evanjelický kostol. V Tuhrinej je zriadená Základná škola s niekoľkými špeciálnymi triedami. Rozvoju kultúry prospieva zriadenie Kultúrneho domu a viacero športových udalostí sa odohráva na futbalovom ihrisku. Dedina je obklopená lesmi, ktoré boli i v minulosti zdrojom obživy miestnych obyvateľov. Príroda je bohatá na lesné plody.V miestnych tokoch žije rak riečny. Sú tu skvelé možnosti pre cykloturistiku. Severne od obce sa nachádza zrúcanina hradu Bodoň.


hore